Logo

Trochę historii...

Przygodę z fotografią rozpocząłem w 2008 roku od zakupu amatorskiej lustrzanki firmy Pentax. Zaraz po zakupie aparatu dołączyłem do społeczności internetowej sympatyków tejże marki. Nawiązałem kontakt z ludźmi dzięki którym w przeciągu dwóch lat totalnie zmieniło się moje podejście i myślenie o fotografii, zacząłem fotografię traktować bardziej poważnie, określiłem się co chce fotografować i jak, pozwoliło mi to na doskonalenie warsztatu w określonych kierunkach fotografii. Skupiłem się głównie na fotografii portretowej, reporterskiej oraz miejskiej.

Z końcem roku 2009, podjąłem współpracę z osobami pracującymi głównie na rozwiązaniach firmy Nikon dlatego też mając już pewne doświadczenie i obeznanie w sprzęcie, świadomie zrezygnowałem z systemu Pentax na rzecz półprofesjonalnego sprzętu marki Nikon. Ujednolicenie sprzętu fotograficznego z osobami z którymi współpracuje oraz przeskok z sprzętu klasy amatorskiej na półprofesjonalny, dał mi większą możliwość rozwoju.

Aktualnie pracuję na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym marki Nikon, Sigma oraz Metz.

Dlaczego fotografuje?

Nie podejrzewałem że podejdę do tego tak poważnie, nie sądziłem że tak bardzo mnie wciągnie, fotografia na początku miała być tylko dobrą zabawą, ale dzięki różnym zbiegom okoliczności oraz poznanym ludziom stała się moim środkiem wyrazu i czymś co pochłonęło znaczną ilość mojego czasu, jednak nie żałuję ponieważ robienie zdjęć daje mi ogromną satysfakcję.

Głównie zainteresowała mnie fotografia portretowa oraz reporterska. W fotografii portretowej próbuję uchwycić piękno, gest, mimikę natomiast w reportażu uczucia, gesty oraz niecodzienne sytuacje. Działam według motta "One Shot - One Perfect Moment", staram się na każdym zdjęciu uchwycić jak najlepszy moment.

Poza tym interesuje mnie:

- informatyka - systemy operacyjne, sieci, programowanie

- muzyka - gra na gitarze elektrycznej

Fotografia ślubna:

matowka.pl

Tomasz Kołtunik

Tomasz Kołtunik